השוואת מחירי מזגניםהקיץ הישראלי המאופיין בטמפרטורות גבוהות מחייב שימוש במיזוג אוויר. בתקופת ההתחממות הגלובלית מזגן כבר אינו מותרות, עבור רבים הוא מהווה הכרח. ענף המיזוג התפתח רבות בשנים האחרונות. עוד ועוד מזגנים חדשים יוצאים לשוק ועקב התחרות הגדולה גם המחירים יורדים.

השוואת מחירים היא הצעד המתבקש כאשר רוצים לקנות מזגן חדש. ההיצע הרב וכן חתך המחירים הרחב מאפשר למצוא מזגן איכותי וטוב במחיר הולם. כדי לבצע את הקנייה הכדאית ביותר רצוי לבצע תחקיר קצר וללמוד את הנושא מפי בעלי המקצוע. כהמלצה כללית ניתן לומר שהפרמטר העיקרי צריך להיות התאמת סוג המזגן ועוצמתו לחלל אותו הוא אמור לקרר. כאשר נתונים אלו ברורים אפשר לגשת לעריכת סקר שוק ולחפש את העסקה הכדאית ביותר.

מזגן חדש מבית טוב

בשוק המזגנים בישראל מובילות מספר חברות המייצרות מזגנים שנחשבים איכותיים ובעלי שם. אלקטרה ותדיראן הן היצרניות הישראליות היותר מוכרות בענף. שמות נוספים מעולם מיזוג האוויר הם חברת LG  הקוריאנית ופוג'יסטו היפאנית. טורנדו הוא גם שם מוכר שחדר באחרונה לביתם של התושבים בישראל.

להלן דוגמה לשני סוגים שונים של מזגנים ולהבדל בין מחיריהם.

אלקטרה קלאסיק – מזגן בסיס וטוב, מתאים לקירור חללים קטנים. נחשב כחסכוני בצריכת החשמל ונמכר עם אחריות לשנה אחת לפחות. מחירו כ-1900 שקלים.

תדיראן מיני מרכזי חכם – מזגן זה מאפשר קירור של 16 חללים קטנים בו זמנית. הוא בעל טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שליטה על הטמפרטורה של כל חלל בנפרד. נחשב חסכוני מאוד בצריכת החשמל עקב כך שניתן להתקין בו גם מערכת מיוחדת המזהה נוכחות של אנשים בחדר ומשנה את הטמפרטורה במקום בהתאם לנתונים הללו. מחירו של המזגן הזה גבוה מ- 4000 שקלים.

מזגנים לפי תקציב

להלן השוואת מחירים מדגמית בין המזגנים השונים המוצעים בישראל. חשוב להדגיש שמידע זה אינו המילה האחרונה בשוק והמחירים עשויים להשתנות בכל חנות.

בתקציב שאינו עולה על 1500 שקלים ניתן למצוא מזגנים בעלי כוח סוס אחד. הם יוצרו במטרה לקרר חלל קטן אחד בלבד ולכן יעילים לשימוש בחדרים קטנים. במחירים כאלה נמכרים, בין היתר המזגנים הבאים: סופר אינוורטר 14 של טורנדו, דגם FTB10 של פמלי ליין, SAGA  A12 ועוד.

בין 1500 ל -2500 שקלים אפשר למצוא מזגנים קצת יותר חזקים אך עדיין כוחם אינו עולה על 1.5 כוח סוס. לזכותם יאמר שרמת השכלול שלהם גבוהה יותר. מי שיתעקש ויערוך סקר יסודי יוכל למצוא גם מזגנים בעלי 2 כוחות סוס בטווח המחירים הזה. בקבוצה זו ניתן למצוא, בין היתר את הטורנדו לג'נד A12, אלקטרה 10A, LG דגם 15, טורנדו פלזמה גולד 16 ועוד.

מזגנים טובים ועוצמתיים יותר יעלו בין 2500 שקלים ל-4000 שקלים. הללו מיועדים לקירור חללים גדולים כמו סלון ופינת אוכל מרווחת. הדגמים האיכותיים בטווח המחירים הזה מצוידים בטכנולוגית אינוורטר, הנחשבת למילה האחרונה בתחום המזגנים. אלקטרה 2.5 כוחות סוס, קרול 2 כוחות סוס, תדיראן סטייל 15 וכדומה, הם, בין היתר, המזגנים הנמכרים במחירים בסדר גודל כזה.

ליגת העל

בעלי תקציב גבוה המעוניינים בכוכבים האיכותיים ביותר בעולם המיזוג, יוכלו לרכוש את מיטב התוצרת בתחום תמורת סכומים העולים על 4000 שקלים. טווח המחירים עשוי לעבור את ה6000 שקלים ואף יותר.

ברשימה זו מצויים, בין היתר המזגנים הבאים:

טורנדו פלזמה גולד 30, אלקטרה בריז 28, תדיראן 30, טורנדו אינוורטר 30, תדיראן ספייס 25, אלקטרה אינוורטר דו 12-12 ועוד רבים אחרים. כל אלה הנמצאים בקטגוריה זו הם בעלי 2.5 כוחות סוס לפחות ויש גם בעלי 3 כוחות סוס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *