מזגן לחימום חדר הילדיםקיימים אמצעים רבים לחימום הבית. קמינים מסוגים שונים, תנורים הפועלים על גז או סולר ותנורי חשמל, מפזרי חום, רדיאטורים ועוד מבחר מכשירים ואמצעים לחימום. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ולשוק נכנסים מערכות מיזוג אוויר חדישות ויעילות כך מתברר כי אמצעי החימום הביתי הטוב ביותר כיום הוא המזגן.

יתרונותיו הגדולים ביחס לאמצעי חימום אחרים הביאו לכך שרוב בעלי הבתים מעדיפים להשתמש במזגן לחימום בתיהם. נקודה חשובה נוספת היא כי השימוש בו אינו מיועד לעונת החורף בלבד ולמעשה תפקידו הוא גם לקרר את הבית בחודשי הקיץ הלוהטים.

חימום חדר ילדים

כאמור מספר רב של אמצעי חימום קיימים בשוק, אולם לא כולם מתאימים לחימום חדרי ילדים או חדרי תינוקות. מפזרי חום לדוגמא יתנו מענה בלתי הולם לחימום חדר גדול. ובנוסף טמונה סכנה שילד יכסה את פתחי האוורור ויגרום לשריפה.

גם תנורים אינם יעילים כל כך בחדר ילדים. הם מחממים נקודתית את האיזור שבו הם מצויים ואם יש מספר ילדים בחדר הישנים במיטות נפרדות הפזורות בכל פינות החדר, יהיה צורך להניח תנור מול כל מיטה בנפרד כדי לקבל חימום אופטימלי.

תנורי חימום מסוכנים לא פחות ממפזרי החום ומקרים רבים של דליקה בחדרי ילדים ובכלל נגרמו בגללם. המזגן לעומת זאת ממוקם גבוה והסיכויים שילד יגיע אליו הם אפסיים.

הרדיאטור, על אף שהוא מהווה אופציה חביבה לחימום חדר של תינוק וגם בטוחה יחסית, לא ייתן יספק חימום ראוי לחדר גדול עם מספר ילדים. נקודה חשובה נוספת היא עלות הפעלתם של מכשירים אלו. בדרך כלל רוב מכשירי החימום החשמליים יצרכו יותר חשמל  ממזגן ויפיצו פחות חום.

חדר של תינוק

כאשר באים לחמם חדר של תינוק באמצעות מזגן יש להתייחס למספר עובדות על מנת לשמור על חום גופו של התינוק מחד גיסא ועל בריאותו ובטיחותו מאידך גיסא.

יש לשים לב שהחדר לא יהיה חם מידי. הטמפרטורה צריכה להיות נעימה וחמימה. חדר חם מידי עלול להיות מסוכן לבריאות הפעוט. הטמפרטורה הנכונה המומלצת בחדר של תינוק צריכה להיות 22-23 מעלות צלזיוס. מד מעלות שיותקן בחדר ייתן מדידה מדוייקת של מעלות החום ועל פי מדידה זו ניתן יהיה לווסת את החימום בהתאם.

תופעות הלוואי המרכזית של חימום חדר על ידי מזגן היא התייבשות האוויר. מצב זה גורם לגירוי בדרכי הנשימה והפרשה מוגברת של נזלת וליחה. כשמחממים חדר של תינוק באמצעות מזגן יש לדאוג לכך שאוויר צח יזרום לחדר באופן קבוע.

ניתן להשתמש באמצעים מסויימים כדי להקל מעט על תופעת האוויר היבש בחדר המוחמם על ידי מזגן. כוס מים שתונח בחדר במקום נכון, מגבת לחה או מכשיר אדים יספקו פתרון מעשי להגדלה מסויימת של הלחות בחדר.

חימום עם מזגן יעיל יותר

מומחים בחברת החשמל קבעו פרמטרים מסויימים על פיהם ניתן לבדוק את יעילות מכשיר החימום שבו משתמשים ביחס לצריכת החשמל שלו. מקדם יעילות החימום מציין את היחס בין כמות האנרגיה התרמית אשר מתקבלת מהמכשיר חימום, לבין כמות האנרגיה החשמלית אשר דרושה למען הפעלתו. ככל שיעילות החימום גבוהה יותר, כך צריכת החשמל של המכשיר יורדת.

מבין כל מכשיר החימום שנבדקו בבהתאם למדדים הללו התברר כי מזגנים הם אמצעי החימום היעילים ביותר מכל שאר אמצעי החימום האחרים. ביחד עם החיסכון בצריכת החשמל יש להתייחס לעובדה שפיזור החום שלהם אפקטיבי יותר מאחר והוא מחמם את החדר כולו ולא חלק קטן ממנו. עובדה חשובה בחדרים גדולים בהם ישנים מספר ילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *