מזגנים מעוצביםפעם, ההתבוננות על מזגנים הייתה כעל מכשירי חשמל שנועדו לבצע את המלאכה שלהם – קירור או חימום חללים מסוימים – ולא בהכרח מעבר לכך. אלא שמאז השתנתה התפישה לגבי המזגנים, כך שכיום הדעה הרווחת היא שמדובר בפריטים הכוללים בתוכם גם מאפיינים אסתטיים מהותיים.

בהקשר הזה, לא מפתיע מדוע עיצוב המזגנים החל לקבל תשומת לב הולכת וגוברת, מה שבא לידי ביטוי בשורה ארוכה של אפשרויות חדשות. הנה כל מה שחשוב שתדעו על מזגנים מעוצבים והאפשרויות שהם מגלמים בתוכם.

ראשית: מדוע חשוב שהמזגן יהיה מעוצב?

בנקודת ההתחלה, יש להבין מדוע נדרש להשקיע את המאמצים במציאת המזגן שיכלול בתוכו אלמנט עיצובי מרשים. התשובה הפשוטה לכך היא שהמזגן, כל מזגן, מושך אליו תמיד תשומת לב ניכרת. הוא נמצא כמעט בכל אחד מחדרי הבית, כשגם במשרדים ובמוסדות הציבוריים לא ניתן לוותר עליו. בתנאים האלה, ברור מדוע המזגן יכול לשפר, אפילו בעשרות מונים, את המראה הכללי בחלל בו הוא נמצא.

מזגנים מעוצבים מצליחים לקחת את זה מספר צעדים קדימה. המדובר הוא במזגנים אשר חורגים מה"נוסחאות" המקובלות בתחום וכוללים בתוכם "טוויסט" עיצובי כזה או אחר. וכאן בדיוק ראוי להיכנס לעובי הקורה ולבחון את העיצובים השונים מהם ניתן לבחור כיום.

מגוון אינסופי של אפשרויות

כשמדברים על מזגן מעוצב, נכנסים לשדה משחק רחב במיוחד. זה מתחיל עם הצבע של המזגן, אשר חורג כבר בהרבה מהלבן המסורתי אליו התרגלנו. כיום, ניתן למצוא מזגנים בכל צבע אפשרי, כשגם שילוב של מספר גוונים בהחלט מתקבל על הדעת.

המזגן עשוי לכלול בתוכו טקסטורות עיצוביות של ממש, או אפילו ציורים ותמונות מכל סוג. יש להדגיש כי אפשרות ההתאמה האישית קיימת גם קיימת בתחום, עם האפשרות לעיצוב ייחודי המופיע על גבי המזגן.

זאת ועוד, בתנאים אלה המזגן עשוי בהחלט להשתלב עם המגמה העיצובית המאפיינת את החדר, דוגמת הצבע השלט בו, מה שמסייע ליצור מקשה עיצובית אחת: לא צריך להיות מומחה בתחום כדי לדעת מדוע בחירה שכזו כוללת את מלוא הפוטנציאל לשיפור אסתטי של ממש.

העיצוב המגוון מאפשר, בהמשך לכך, להתאים את המזגן למאפיינים של החדר בו הוא ממוקם: אם לוקחים דוגמא נפוצה, מזגן מעוצב לחדר ילדים בהחלט יכול להיות בעל צבעים בהירים, דוגמת צבעי הקשת, ולכלול על גביו צורות דוגמת חיות, פרחים וכיוצא בזה.

ומה באשר לצורה? ובכן, עדיין איננו יכולים למצוא מזגנים בצורה עגולה או משולשת, כמובן. עם זאת, כיום יש חריגה מסוימת מהצורה המלבנית הישרה, כאשר בין השאר מדובר על מזגנים עם פינות עגלגלות, מזגנים קעורים או קמורים וכיוצא בזה.

עיצוב, מחיר ומה שביניהם

ייתכן שהשאלה הכלכלית כבר עלתה אצלכם במהלך קריאת המאמר. היא לא מקרית: אחת השאלות הנפוצות העולות בתחום היא האם העיצוב המתקדם והמרשים של המזגן נותן את אותותיו על תג המחיר שלו. התשובה לכך רחוקה מלהיות חד משמעית: בחלק מהמקרים, החברות המייצרות מציעות בעצמן עיצובים שונים של אותו דגם, באותו המחיר כמובן.

מן העבר השני, בחלק מהמקרים, בעיקר כאשר נדרשות התאמות אישיות אלה או אחרות, הדבר צפוי לתת את אותותיו על מחירו של המזגן, שעולה כלפי מעלה. עם זאת, המדובר הוא בהוצאה כלכלית שאינה נוטה להיות משמעותית יתר על המידה ואינה מייקרת את העלות הכוללת של הרכישה בצורה משמעותית.