מזגן ניידזה קורה לישראלים רבים במהלך חודשי הקיץ הלוהטים. הרגע בו הם מנסים להימלט מהחום, אך מגלים שהוא רודף אחריהם לכל מקום. אלא שכמו תמיד, יש פיתרון, ואפילו יעיל במיוחד. אמצעי קירור אותו ניתן להעביר ממקום למקום, באופן פשוט במיוחד. קוראים לו מזגן נייד. הנה כל מה שעליכם לדעת על מזגנים מהסוג הזה.

מהו מזגן נייד?

מזגן נייד, כפי שניתן להסיק בוודאי משמו, הוא מזגן אשר ניתן להעברה ממקום למקום. ברמה המעשית, מדובר על מזגן בעל מימדים קטנים במיוחד, שבניגוד לאלה המסורתיים לא מיועד להיות מותקן על גבי הקיר או התקרה.

תחת זאת, המזגן כולל לא יותר מאשר חיבור לשקע חשמלי, וצינור חיצוני אשר תפקידו לפלוט את המים, הנפלטים בוודאי במהלך פעולת המזגן. את הצינור ניתן להפנות אל מחוץ לחדר, דרך החלון, אך בהיעדר תנאים אלה גם להניח מעל לדלי, שיאסוף את המים.

כבר מעצם ההגדרה הזו, ניתן ללמוד על אנשים שעבורם המזגן מקבל חשיבות מכרעת, או סיטואציות בהן הוא מהווה פיתרון יעיל בהחלט. אנשים השוכרים דירה לפרק זמן קצר מהווים אוכלוסיית יעד מרכזית של המזגנים הניידים, מכיוון שעבורם לא משתלם להתקין מזגן, שיישאר לאחר מכן בחזקתם של בעלי הדירה (או לחילופין, שיצריך עלויות גבוהות על הפירוק וההתקנה בדירה החדשה). שגם משפחות המעוניינות לפיתרון שניתן להעברה מחדר לחדר, בהתאם לצרכים הספציפיים, עשויות לבחור בהם.

המזגנים נפוצים מאד גם באירועים מיוחדים, דוגמת חתונות במקום שאינו מספק מיזוג אוויר, תערוכות במקום ארעי, הופעות וכיוצא בזה. בהקשר הזה, יש להדגיש כי מזגן נייד לא חייבים לרכוש, אלא שניתן בהחלט להשכיר מזגן, למספר שעות או ימים, מאחת החברות הפועלות בתחום.

היתרונות המרכזיים של מזגן נייד

המעלה המרכזית של מזגנים ניידים, מעצם היותם ניידים, היא הגמישות שהם מציעים. המזגנים נחשבים ליעילים ביחס לפתרונות חימום או קירור אחרים, וגם לא כוללים בתוכם אי אילו סכנות בטיחותיות (להבדיל, למשל, מהתנורים או ממפזרי החום, המביאים ללא מעט תאונות מדי שנה). יתרון אחר נוגע לכך שהמזגנים יכולים להיות אידיאליים עבור חללים קטנים, בהם לא ניתן או מומלץ לבחור בפיתרון מקיף יותר.

ומה לגבי המחיר?

ובכן, מכל הכתוב מעלה, ניתן להסיק, כמובן, שמזגן נייד יהיה זול פי כמה מאשר אלה הנייחים, הכרוכים לא רק במנגון פעילות מתקדם יותר או במימדים גדולים יותר, אלא גם בעלויות התקנה או פירוק. בנוסף על כך, מזגן נייד נחשב לחסכוני פי כמה בצריכת החשמל שלו.

ומה באשר לחסרונות?

מנגד, ברור שהפיתרון שמספקים המזגנים הניידים אינו מוחלט. מיזוג האוויר שהם מציעים אמנם יעיל, אך ברור שאינו עומד בשורה אחת עם היכולות של המזגנים הקבועים: זהו פיתרון נקודתי, ולא כזה שניתן בהכרח להתבסס עליו למשך שנים ארוכות. בהקשר הזה, יש להדגיש בדיקות שנערכו במהלך השנים, והראו שהמזגן מקרר ביעילות הנמוכה מפי שלושה לערך מאשר מזגנים קבועים לחדרים.

מגרעה אפשרית אחרת נוגעת למנגנון הפעילות, שהוזכר מעלה, והיא פוטנציאל הלכלוך של המזגן הנייד הממוצע: חשבו, למשל, על מים המטפטפים בחדר מבלי ששמים לכך לב. יש להתייחס גם לנפח שתופס המזגן בחדר, גם אם מצומצם, ולצורך למצוא לו פיתרון אחסנה בתקופות בהן לא מיועד לו שימוש של ממש.

דגשים בדרך לרכישה הנכונה

התרשמתם שאתם מעוניינים לרכוש או להשכיר מזגן נייד? יפה מאד. כעת, עליכם להשקיע מאמצים בבחירת הדגם המתאים ביותר לצרכים שלכם. להבדיל מהמזגנים הנייחים, מספר האפשרויות המוצע בישראל מצומצם, עם דגמים בודדים המוצעים למגזר הפרטי או העסקי. בדרך לבחירה, חשוב לברר את כל הנתונים הטכניים של המזגן, לראות האם הוא מגיע עם אחריות וכן האם החברה המוכרת מעניקה במסגרתו שירות תיקונים.

תגובה אחת

  1. לא לקנות את המזגן הנייד buses
    אין לו סידור לצינור על החלון ! והוא לא מחמם למרות שכתוב שהוא כן !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *