בחירת מזגן לקירור חדר ילדיםקשה למצוא משפחות ישראליות שאינן רוכשות מזגן – ורצוי כזה שיעניק פיתרון לכל אחד מחדרי הבית.

התייחסות ניכרת, מהבחינה הזו, מקבלים חדרי הילדים למיניהם. זאת עקב העובדה שילדים רגישים במיוחד לטמפרטורות קיצוניות, ובריאותם עלולה להיפגע בעת החשיפה אליהם.

אלא שבחירה של מזגן אידיאלי לקירור אינה דבר של מה בכך, שעה שנדרש שהמזגן המיועד יעמוד במספר תנאים עיקריים. אנחנו נתייחס כאן לרשימת "דרישות החובה" ממזגנים לחדרי ילדים, ונעניק לכם דגשים חשובים בדרך לבחירה המושכלת של מזגן.

מאפייני המזגן הממוצע לחדר הילדים

אם תתבוננו בדגמים של חברות המזגנים השונות, תמצאו בוודאי כאלה המגדירים עצמם כמיועדים לחדרי ילדים. לכל דגם, כמובן, מאפיינים משלו, אך גם מספר נקודות דמיון שנוטות לחזור בין הדגמים השונים.

מזגנים לחדרי ילדים יהיו לרוב מסוג המזגנים העיליים, בין אם עצמאיים ובין אם חלק מהמערכת של מזגן מיני מרכזי. מבחינת הספק המזגן, מדובר כאן לרוב על מזגנים בתפוקה חלשה, הנעה לרוב בין 1 ל-1.5 כוח סוס. זאת על מנת להתאים למימדים המקובלים של חדר ילדים סטנדרטי, שאינו גדול במיוחד: 10 עד 16 מטר רבוע גם גדלים מקובלים, העומדים בקנה אחד עם תפוקת המזגנים שצוינו.

בחודשי הקיץ, מזגן לחדרי ילדים צריך להיות פועל שעות ארוכות, אפילו יותר מאשר חדרים מקבילים אחרים בבית. עקב כך, ברור מדוע משפחות רבות מעוניינות לבחור אך ורק במזגנים יעילים, בדירוג אנרגטי נמוך ככל האפשר (דירוג A או B).

טכנולוגיית אינוורטר מומלצת אף היא בכל הנוגע לחדרי ילדים: מזגנים מהסוג הזה מבוססים על פעילות רציפה של המנוע גם בעת החלפת טמפרטורה קיצונית, וזאת להבדיל מהמזגנים ה"סטנדרטיים" בהם המנוע מפסיק את פעילותו.

למרות שמזגני אינוורטר נחשבים ליקרים יותר בעשרות אחוזים מאלה המבוססים על הטכנולוגיה המסורתית, לאורך זמן הם עשויים להביא לחיסכון של אלפי שקלים בהוצאות תפעול המזגן.

נקודה אחרת, שלא כולם נותנים עליה את הדעת, היא שמזגן לחדר ילדים צריך להיות גם שקט ככל האפשר. זאת מכיוון שגם כך מנוחתם של הצעירים עלולה להיות מופרעת בקלות – אינכם רוצים להפוך את המצב למורכב עקב מנגנון רועש של המזגן.

ואיך אפשר בלי הבטיחות?

בעת בחירת מזגן, בייחוד כזה המיועד לחדרי ילדים, נדרש לתת את הדעת על ההיבט הבטיחותי שלו. נכון, מזגן נחשב לפיתרון בטוח פי כמה מאשר אמצעי חימום אחרים, ובראשם התנורים ומערכות ההסקה, אך עדיין כזה שאינו חף לחלוטין מבעיות אפשריות.

הרגישות של המערכת החיסונית של גופם מצריכה בחירה במזגנים אשר כוללים בתוכם לא רק מסנן אבק בסיסי, אלא גם מסננים משלימים: מסנן פחם המיועד להתמודדות עם ריחות, מסננת אלקטרוסטטי ומיקרו המסננים חלקיקים וכיוצא בזה.

אז איך בוחרים?

בחירה של מזגן, באשר הוא, מצריכה אי אילו מאמצים בדרך להחלטה המושכלת. כאשר נכנסים לתמונה חדרי ילדים, דומה שההחלטה מורכבת מעט יותר.

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור בחברה אשר ידוע כי המזגנים שהיא מספקת הם אמינים, וכזו המעניקה גם שירות מקיף לאחר רכישת המזגן: מכיוון שאינכם רוצים להיתקע ללא מזגן פועל בימי הקיץ הלוהטים, מומלץ לרכוש אחריות בת שנה אחת לפחות, ובחברה המציעה שירות תיקונים, בזמינות מלאה, בכל חלקי הארץ. בתחום המזגנים, משפחות רבות בוחרות שלא לבחור בהכרח באופציה הזולה ביותר, אלא לברר על זו שתעניק להם את השקט הנפשי הרב ביותר.

אפשר בהחלט להתייעץ עם אנשי החברה לגבי הדגם המתאים ביותר של מזגן בהתאם למשתנים דוגמת גודל החדר, מיקומו ביחס לבית, כיווני האוויר שלו וכיוצא בזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *