סבסוד מזגנים על ידי המדינהבחודש מאי אשתקד יצא משרד האנרגיה והמים בתכנית החלפת מזגנים ישנים "זוללי" חשמל במזגן חדשים וחסכוניים, עבור כל מי שחפץ בכך. התכנית באה כדי שאנשים ייצרכו פחות אנרגיה בביתם וכך יחסכו מאות שקלים בתשלום חשבון החשמל.

מהי התכנית ומה בתוכה?

במסגרת תכנית סבסוד המזגנים על ידי המדינה סובסדו כ-45,00 מזגנים חדשים וחסכוניים בחשמל. מדינת ישראל שילמה עבור התכנית כ-50 מיליון ₪ מכספיה שהוצאו על סבסוד כל מזגן חדש שבמסגרת המבצע והפירוק שלו מבית הלקוח בעלות שבין 1,800-800 ₪ לכל מזגן (הסכומים מותאמים לסוגי המזגנים ולעלות הפירוק שלהם).

50 מיליון השקלים האלה הם חלק מן התקציב שהמדינה הקצתה להפחתה של פליטות גזי חממה על ידי שיפורים אנרגטיים.

מטרת התכנית

התכנית של סבסוד מזגנים על ידי המדינה לוקחת חלק מתוך הפרויקט הגדול של החלפת מוצרי חשמל ישנים במוצרי חשמל חדשים, מתוך מטרה ברורה והיא הפחתת צריכת החשמל בבתים הפרטיים של אזרחי המדינה.

מתוך מחקרים שנערכו בנושא נמצא כי התייעלות ושיפור של אנרגיות החשמל אפשרית לביצוע בבתים פרטיים ולא רק במוסדות גדולים, ועל מנת שדבר כזה יוכל להתרחש, המדינה הקצתה תקציב מיוחד להחלפה של מוצרי חשמל ישנים ו"זוללי" חשמל במוצרים חדשים וחסכניים. המבצעים אשר קדמו להחלפת המזגנים היו החלפת מקררים ודודי שמש.

תנאים להשתתפות בתכנית

כדי ליהנות מהתכנית של סבסוד מזגנים על ידי המדינה המזגן הישן חייב להיות לפחות בן שבע שנים, מחובר כל העת לחשמל וכמובן פועל. כאמור בתחילת המאמר, המחיר המסובסד של המזגנים החדשים כולל בתוכו גם את המחיר של פירוק ממזגן הישן, החלפתו במזגן חדש (תכנית גריטה), התקנה של המזגן החדש ואחריות למשך שלוש שנים.

במסגרת התכנית של סבסוד מזגנים על ידי המדינה ישנן כמה אפשרויות: החלפת מזגן תמורת מזגן (אותה חברה רק דגם חדש ומתקדם יותר), מזגן מיני מרכזי בתמורה למזגן אחד, שניים או שלושה מזגנים מפוצלים או מזגן מולטי מעבה (מזגן עם יחידה חיצונית אחת וכמה יחידות פנימיות אשר מחוברות אליה) בתמורה לשניים עד שלושה מזגנים בודדים.

ראו גם:

תיקון מזגנים – מה עושים עם כאשר המזגן מקולקל? ולמי קוראים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *