טיפים לתחזוקת מזגןהקפדה על ביצוע מספר פעולות יסוד לתחזוקת המזגן נועדה לשרת שלוש מטרות חשובות – מניעת מחלות הנגרמות כתוצאה משאיפת אבק, הארכת משך החיים של המזגן, וחיסכון באנרגיה. מטרת מאמר הינה לפרוט את אותן פעולות חשובות ולהסביר כיצד לבצען.

מיקום נכון של כל חלקי המזגן

הקפדה על כללי המיקום של גוף המזגן, המדחס וצינור הפליטה מפחית מאד את תדירות התקלות השכיחות. יש למקם את שלושת הפריטים הללו באופן הבא:

ניקוי מסנני האוויר

אחת הפעולות החשובות ביותר שיש להקפיד עליה היא ניקוי מסנני האוויר לפחות פעם בשלושה חודשים. מסנני האוויר נמצאים בחזית המזגן וניתנים לשליפה בקלות. בחנויות, בתי עסק ובמקומות שהאוויר בהם חשוף לרמת זיהום גבוהה יותר, יש לנקות את המסננים אחת לחודש.

יש לפנות את האבק שהצטבר במסננים ולשטוף אותם במים קרים. אם המזגן פולט ריח לא נעים ניתן לפתור את הבעיה באמצעות שליפת סוללת המאייד הממוקמת בגוף המזגן וחיטויה בחומר אנטי בקטריאלי.

הפעלות המזגן מידי פעם לצורך ריענון המערכת

מומלץ מאד להפעיל את המזגן למשך כמה דקות, מידי כמה שבועות, גם אם לא לצורך קירור או חימום האוויר. מטרת ההפעלה היא להזין את המערכת בשמן וגז ולמנוע את התייבשותם של רכיבי המזגן. כמו כן, הפעלת המזגן מניעה את מנוע המדחס ומפזרת את האבק שהצטבר בפתחיו.

ביקור של טכנאי מזגנים

בנוסף לכל הפעולות שניתן לבצע לבד, חשוב להקפיד להזמין טכנאי מזגנים מומחה בתדירות של פעם בשנה עד שנתיים. ניקוי הפילטר וצינור הפליטה הן פעולות שכל אחד יכול לבצע בקלות והן מפחיתות את התקלות השכיחות, אך הבדיקה שהטכנאי מבצע היא בדיקה יסודית והיא יכולה לאתר בעיות נוספות ביתר רכיבי המזגן שעלולות להתפתח לתקלות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *